Mikołaj Kopciowski

Twój personalny doradca

Masz pytanie? Zadzwoń

531 696 738

[email protected]

Ustawienia prywatnosci

Nasz strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia funkcjonalności. Jeżeli chcesz samemu wybrać które dane chcesz udostępnić naszej stronie kliknij w przycisk “zmień ustawienia”, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.

Pozycjonowanie Stron Internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to proces którego głównym celem jest zwiększenie widoczności witryny w internecie. Warto pamiętać, że pozycjonowanie jest procesem długotrwałym którego efekty utrzymują się bardzo długo niestety jest też procesem który tak jak budowanie marki zajmuje najwięcej czasu.

Po co pozycjonować strony internetowe?

Jest to pytanie które pojawia się bardzo często jeżeli myślimy o pozycjonowaniu stron www. Zarówno w internecie jak i biznesie jednym z kluczowych czynników sprzedaży i dotarcia do potencjalnych klientów jest lokalizacja. W internecie za mapę miasta odpowiada wyszukiwarka internetowa, a pozycje strony internetowej to różne "ulice miast", wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to najlepsze lokalizacje naszego internetowego "miasta". W momencie kiedy przejmiemy najlepsze wyniki wyszukiwania i zwiększyć widoczność witryny zwiększymy też ilość potencjalnych klientów. Raporty podają, że tylko 1 na 4 osoby sprawdza drugą stronę wyników wyszukiwania google.

Czy powinienem pozycjonować stronę internetową?

Wszystko zależy od tego jaka jest widoczność strony internetowej oraz czy konkurencja jest silna. Jeżeli masz pełno klientów a konkurencja jest słaba to raczej możesz odpuścić temat pozycjonowania. Jeżeli jest odwrotnie, jesteś daleko w Google, nowi klienci nie dzwonią to wtedy warto zainwestować część budżetu w pozycjonowanie.

Pozycjonowanie Stron Internetowych

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron www to długotrwały proces którego celem jest poprawienie pozycji w Google. W zależności od strategii pozycjonowania strony możemy mówić o różnych sposobach pozycjonowania.

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem jest tworzenie jakościowej treści zawierającej słowa kluczowe. Tworzenie jakościowej treści powoduje, że będziemy pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania na dane frazy kluczowe. Warto pamiętać, że musimy idealnie wiedzieć ile tekstu możemy dać na stronę internetową bo wrzucanie prac na 10 tysięcy słów może bardziej zaszkodzić naszej stronie niż jej pomóc. Ważnym krokiem podczas pozycjonowania poprzez tworzenie treści strony internetowej jest audyt SEO, za jego pomocą możemy przeanalizować naszą konkurencję a następnie sprawdzić jaka liczba słów w naszym wypadku będzie najlepsza oraz jakich słów kluczowych używają na konkretnych stronach internetowych. Kolejna ważna rzeczą podczas tworzenia contentu jest nienapakowanie strony ogromną ilością słów kluczowych. Zbyt duża ilość słów kluczowych takich jak np. "Pozycjonowanie Stron Internetowych Warszawa" może skutecznie popsuć komfort czytania naszych klientów jak i robota google który odpowiada, że przeanalizowanie naszej strony oraz uplasowanie strony w odpowiednie miejsce w rankingu stron.

Drugim sposobem jaki stosowany jest podczas pozycjonowania jest optymalizacja witryn internetowych. Wszystkie strony w sieci dla Google posiadają różne indeksy prędkości za pośrednictwem których są one porównywane ze sobą i strony z lepszą prędkością oraz lepszymi tekstami są wyżej. W skład działań które wykorzystujemy do optymalizacji strony internetowej wchodzi: kompresja zdjęć, kompresja kodu, poprawienie struktury strony, poprawienie struktury meta tagów, google schema itp.

Trzecim sposobem pozycjonowania jest pozyskiwanie linków przychodzących. Pozyskiwanie wartościowych linków tłumacząc na normalny język pokazuje wyszukiwarce google, że nasza strona jest wartościowa ponieważ odsyłają do niej wartościowe strony internetowe. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich sposobów trzeci sposób jest płatny również dla osoby która wykonuje pozycjonowanie.

Co to jest SEO?

Search Engine Optimization SEO to angielski odpowiednik Optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Celem SEO jest stworzenie strony która jest przyjazna i łatwa do przeczytania przez algorytmy google. Szybka prędkość, dobrze napisany tekst, wysoki kontrast między słowami a tłem to wierzchołek góry lodowej SEO.

Co to jest SEO

Czy SEO jest trudne?

Jest to pytanie które zadaje sobie każda osoba która chce zabrać się za pozycjonowanie stron internetowych. Mityczne 3 litery SEO przez które ustalana jest widoczność witryny to nic innego jak zrozumienie jak działa algorytm google i jak tworzyć strony tak, aby były dla niego jak najczytelniejsze. Problemem samego SEO nie jest nauczenie się skomplikowanych wzorów pozycjonowanie stron internetowych, a nauczenie się specyficznego myślenia w którym musimy wcielić się w rolę algorytmu podczas optymalizacji witryny.

Teraz pozostaje pytanie, jak szybko możemy się go nauczyć. Ciężko podać odpowiednią liczbę godzin jednak wiedza która będzie potrzebna do wypozycjonowania strony internetowej o średniej trudności np. "Jak być wysoko w wynikach wyszukiwania" przychodzi zazwyczaj po roku lub dwóch latach pracy dzień w dzień przy SEO.

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej

Wiemy już jakie techniki możemy użyć do pozycjonowania strony internetowej, pozostaje teraz pytanie, która ze strategii pozycjonowania jest najlepsza? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każde pozycjonowanie jest inne, jednej stronie wystarczy tylko 3-4h pracy nad nią i dopisanie 600 słów aby pojawić się w topowych wynikach wyszukiwania. Inna strona będzie potrzebować 350h pracy, dopisania 15 tysięcy słów oraz kupienia 100 linków. Nikt nie wie jak w 100% działają algorytmy google, dlatego też pozycjonowanie stron internetowych jest tak trudną domeną.

Pomysłowe pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie Lokalne

Pozycjonowanie Lokalne to jedna z największych rewolucji pod kątem wyszukiwarek internetowych i pozycjonowania stron. Kiedyś wyniki wyszukiwania były bardzo niedokładne, mogliśmy marzyć o pokazywaniu nam tych usług które są nam potrzebne. Teraz jest to możliwe i wyniki wyszukiwania uwzględniają naszą lokalizację. Załóżmy, że potrzebujesz znaleźć fryzjera i poszukasz go w internecie. Na start wyskoczą mapy google z lokalami dookoła ciebie, a poniżej firmy które świadczą usługi fryzjerskie w twoim mieście. Pozycjonowanie lokalne pozwala pozycjonować strony pod dane regiony kraju takie jak miasta lub województwa. Pozycjonowanie lokalne nadaje się idealnie dla firm świadczących usługi w pojedynczych lokalizacjach tak jak np. fryzjer lub weterynarz. Pozycjonowane lokalnie strony w wynikach wyszukiwania zajmują wysokie pozycje dla danych regionów i jeżeli twój biznes nie jest ogólne krajowy jest to strategii pozycjonowania idealnie dla Ciebie.

Jak wygląda pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne to wygląda podobnie jak zwykłe pozycjonowanie jednak różni się ono uwzględnieniem kilku szczegółów. Niezależnie jaki rodzaj pozycjonowania strony www wybierzemy na start robimy audyt seo, następnie robimy test treści na stronie, sprawdzamy wyniki wyszukiwania. Następnie ogólną treść strony kierujemy na daną lokalizację. Przykład: Mamy stronę nastawioną pod pozycjonowanie stron internetowych, jednak chcemy pozycjonować tylko jeden region polski bo pracujemy lokalnie, a z każdym klientem chcemy mieć kontakt osobisty. Tak więc frazy kluczowe jak Pozycjonowanie, pozycjonowanie stron internetowych zamieniamy na:

 • pozycjonowanie Warszawa
 • pozycjonowanie Poznań
 • pozycjonowanie Gdańsk
 • pozycjonowanie Lublin
 • pozycjonowanie Kraków itp.

Pozycjonowanie Lokalne

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Efekty pozycjonowania stron internetowych widoczne najczęściej są po 2-3 miesiącach. Pierwszy efekt zobaczymy często po jednym dniu jednak jest on wtedy niestabilny i nasza pozycja po takim okresie czasu pozycjonowania jest ruchoma. Prawidłową widoczność strony możemy określić po okresie ponad dwóch miesięcy jednak zdarzają się przypadki gdy czas potrzebny do zobaczenia efektów pozycjonowania wynosi nawet 6 miesięcy.

Pozycjonowanie stron internetowych czy reklamy?

Wiele z osób posiadających strony zastanawia się czy pozycjonowanie, audyt seo, optymalizacja strony internetowej i wiele innych kroków mają sens jeżeli możemy zapłacić kilka tysięcy złotych i będziemy się wyświetlać przez cały miesiąc jako TOP1. Niestety nie do końca tak to wygląda, w momencie kiedy nasza witryna korzysta z reklam google pojawiamy się na górze strony z etykietą "REKLAMA" którą część użytkowników pomija. Pozycjonowanie pozwala pokazywać naszą stronę w organicznych wynikach wyszukiwania których pozycja nie zależy od ilości pieniędzy zainwestowanych w reklamę. Bardzo mocną przewagą pozycjonowania strony internetowej nad reklamami jest to, że nawet po zakończonym etapie pozycjonowania nasza pozycja nie znika. Jeżeli reklamujemy stronę w google po zakończonej kampanii przestaniemy pokazywać się na górze strony, w przypadku pozycjonowania będziemy utrzymywać naszą pozycję strony internetowej do momentu aż konkurencja nie wypozycjonuje swoich stron.

Etapy pozycjonowania stron internetowych

 1. Audyt Seo
 2. Wybieramy frazy kluczowe
 3. Sprawdzenie konkurencji twojej strony
 4. Dobór słów kluczowych dla twojej strony
 5. Stworzenie strategii pozycjonowania strony internetowej
 6. Wdrożenie strategii pozycjonowania
 7. Analizowanie pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania

Narzędzia SEO

Google search console

Google search console to narzędzie niezbędne do skutecznego pozycjonowania strony internetowej. GSC pozwala monitorować wyświetlenia strony, kliknięcia, aktualne pozycje w wynikach wyszukiwania, poprawność działania strony www, informacje o optymalizacji strony internetowej oraz linki odsyłające do naszej domeny. Jednym z największych plusów Google search console jest to, że jest darmowy co odróżnia go od reszty dobrego oprogramowania do pozycjonowania.

Google Analytics

Bliźniacza usługa do Google search console która bardziej skupia się na ruchu użytkownika na stronie. Używając Google Analytics możemy monitorować aktualny ruch na poziomie takich rzeczy jak przewijanie strony, interakcje, przechodzenia między podstronami itp. Na początkowym etapie pozycjonowania strony usługa ta może okazać się zbędna jednak jeżeli pozycjonowanie traktujemy bardzo poważnie, musimy zaopatrzyć naszą witrynę w GA.

Ahrefs

Ciężko jest zmierzyć progres strony internetowej nie znając jej pozycji startowej. Pozycjonowanie musi mieć jakiś wyznacznik np. ilość słów kluczowych w jakich nasza strona pojawia się w google, cena ruchu jaki jest kierowany na stronę i wiele wiele innych czynników. Do takich rzeczy może posłużyć nam Ahrefs

Co to jest Audyt Seo?

Audyt seo to proces analizowania twojej strony internetowej pod kątem tego jak strona jest widoczna w oczach robota google. Analizowane są wtedy słowa kluczowe, prędkość strony, struktura strony, pozyskiwanie wartościowych linków do twojej strony oraz inne aspekty na których warto się skupić pozycjonowaniu strony.

Narzedzia SEO Google Search Console

Pozycjonowanie stron internetowych Wordpress

Wiele osób zastanawia się czy wybór technologii ma znaczenie, tak ma ale nie, aż tak duże jak może się wydawać. Jednym z najczęściej spotykanych w internecie sposobów na tworzenie stron internetowych jest stawianie ich na wordpressie. Wordpress sam w sobie jest prosty przez co edytowanie go jest łatwe. Pozycjonowanie stron Wordpress ułatwione jest również przez różne wtyczki jakie możemy zainstalować na naszej stronie.

Pozycjonowanie Stron w HTML

Kolejnym często spotykanym sposobem na robienie stron jest czysty HTML. Plusem takiego rozwiązania niewątpliwie jest większa możliwość przyspieszenia naszej strony względem w Wordpressu co przyczyni się do wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Pod samo pozycjonowanie strona w HTML jest lepsza jednak należy pamiętać, że edytowanie jej jest cięższe niż edycja strony Wordpress.

Pozycjonowanie stron internetowych Wix

Wix to popularny konfigurator stron www i strony napisane w tej technologii również możemy pozycjonować. Pozycjonowanie strony w tym przypadku jest mocno ograniczone jednak możemy zwiększyć pozycję strony internetowej tworząc jakościowy tekst.

Połączenia stron Internetowych

Pozycjonowanie Stron internetowych Cennik

Koszty pozycjonowania strony internetowej w Google to temat bardzo rozległy. Koszt pozycjonowania strony zaczyna się od 500 - 600 zł miesięcznie a górnej granicy nie widać. Cennik pozycjonowania zależy mocno od ilości pracy jaka będzie przeznaczona. Na start warto sprawdzić czy działająca strona internetowa pojawia się w Google, czy powinniśmy zainteresować się tematem płatnych kampanii reklamowych, sprawdzić frazy kluczowe, na jakie słowo kluczowe wyskakujemy na górze wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie nie ogranicza się jedynie do strony, pracujemy również nad pozycją w mediach społecznościowych, mapach Google itp.

Wybór strategii pozycjonowania strony internetowej? Skuteczne pozycjonowanie

Strategii pozycjonowania strony mamy wiele, tworzenie tekstów, przejęcie social mediów lub też korzystanie z reklam np. Google ads. Tak jak w sporcie nie ma idealnego planu na wygrywanie tak samo nie możemy powiedzieć, że jest jedno skuteczne pozycjonowanie stron internetowych dla wszystkich. Skuteczne pozycjonowanie strony www zależy w dużej mierze od konkurencji, im mocniejsza jest tym ciężej musimy pracować na twojej stronie, twoim facebooku, instagramie itp.

Strategie pozycjonowania

Pozycjonowanie Top 10

Każdy kto ma biznes marzy o wyświetlaniu się w pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Dobre treści na stronie, dobry wybór strategii pozycjonowania strony internetowej, optymalizacja strony internetowej, odpowiedni dobór słów kluczowych pozwolą nam osiągnąć dobry wynik dla twojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja strony Internetowej

Wiele osób wykonujących pozycjonowanie odpuszcza optymalizację strony internetowej i jest to bardzo duży błąd. Jest to spowodowane brakiem chęci siedzenia w kodzie strony i poprawianie najmniejszych szczegółów jednak musimy pamiętać, że skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to praca ze szczegółami i doprowadzanie twojej strony do perfekcji. Słowa kluczowe to nie wszystko, liczy się nawet optymalizacja kodu strony internetowej. Warto też pamiętać, że potencjalni klienci zwracają uwagę na szczegóły i szybko działająca strona www ułatwi wykonywanie konwersji na twojej stronie.

Pozycjonowanie Optymalizacja Strony

Jak pisać treści na stronie pod pozycjonowanie?

Treści strony internetowej to jeden z kluczowych czynników nad którym musimy pracować w momencie jeżeli chcemy pozyskiwać potencjalnych klientów z wyszukiwarki google. Dobrze napisany tekst odpowiada zarówno za pozycjonowanie strony internetowej jak i dostarczenie kluczowych informacji klientom twojej strony. Odpowiadając na pytanie jak pisać treści pod pozycjonowanie najlepszym sposobem jest pisanie z pasją o wykonywanej pracy a dodatkowo zawieranie słów kluczowych, zwracanie uwagi na frazy kluczowe w których chcemy się pokazywać. Tworząc content na stronę musimy pamiętać aby pisać zarówno pod SEO (search engine optimization) oraz tak aby nie odstraszyć potencjalnych klientów zbyt dużą ilością słów kluczowych.

Pozycjonowanie w Miastach

Pozycjonowanie Stron internetowych Warszawa

Pozycjonowanie Stron Warszawa to jeden z najtrudniejszych obszarów do budowania pozycji twojej strony. Bardzo duża konkurencja stolicy wiąże się z wypracowaniem strategii pozycjonowania na najwyższym poziomie aby uzyskać wysokie pozycje strony w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie Stron Internetowych Lublin

Pozycjonowanie stron w Lublinie to znacznie prostsza sprawa niż pozycjonowanie w stolicy. Na Lubieszynie najpopularniejszą strategią pozycjonowania jest pozycjonowanie lokalne. Lokalne pozycjonowanie stron internetowych wzbogacone o audyt seo, mapy google poprawiają skutecznie wyniki wyszukiwania twojej strony w google.

Pozycjonowanie Stron Internetowych Gdańsk

Pozycjonowanie w Gdańsku, Gdyni czy też Sopocie również bardzo mocno skupia się na pozycjonowaniu lokalnym. Konkurencja w tym obszarze kraju jest wysoka ponieważ większość firm z tego obszaru jest w sieci i ich strony w wynikach wyszukiwania zajmują wysokie pozycje, co nie zmienia faktu, że odpowiednia strategia pozycjonowania, odpowiednio dobrane słowa kluczowe pozwolą wskoczyć twojej stronie na pozycje top 10.

Pozycjonowanie Stron internetowych Wrocław

Pozycjonowanie strony internetowej we Wrocławiu zależy bardzo mocno od branży. Nie jest oczywiście tak ciężkie jak Warszawa jednak z naszego doświadczenia pozycjonowanie we Wrocławiu jest jednym z najcięższych w Polsce. Pozycjonowanie strony najczęściej nie wystarczy i musimy też pomyśleć nad umieszczeniem firmy w mapach google, prowadzenie mediów społecznościowych, konieczny będzie również audyt seo i opracowanie strategii pozycjonowania dla twojej strony.

Pozycjonowanie Google

Pozycjonowanie sklepów Internetowych

Pozycjonowanie sklepów Internetowych w Shopify

Pozycjonowanie sklepu internetowego Shopify to proces składający się z wielu czynników. Warto na początku poznać pozycję strony www w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki google oraz to jakie słowa kluczowe mają być pozycjonowane.

Pozycjonowanie sklepów Internetowych w WooCommerce

Pozycjonowanie sklepów internetowych WooCommerce możemy podzielić na dwie opcje. Pierwszą z nich jest pozycjonowanie w organicznych wynikach wyszukiwania, oznacza to pozycjonowanie sklepu internetowego pod wybrane frazy kluczowe bez reklam Google. Taka opcja gwarantuje nam utrzymanie pozycji nawet po zakończeniu współpracy. Drugim sposobem pozycjonowania sklepów internetowych jest pozycjonowanie reklamami, plusem tej strategii pozycjonowania jest zagwarantowana ilość kliknięć w nasz sklep jednak niewątpliwym minusem jest brak tak mocnego wzrostu w organicznych wynikach wyszukiwania co po zakończeniu kampanii Google wiąże się ze zmniejszeniem ruchu.

Pozycjonowanie Sklepów Internetowych

Jakie słowa kluczowe wybrać?

Jakich słów kluczowych używać, jakie słowa kluczowe są najlepsze? To jedne z najczęściej zadawanych pytań przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych. Dobrze dobrane słowa kluczowe to zwiększenie szansy wyświetlania się wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania. Słowa kluczowe powinny wpadać w algorytmy google, a wiec powinny być wpisywane przez potencjalnych klientów. Przykładami słów kluczowych dla frazy "Pozycjonowanie" są: pozycjonowanie, pozycjonowanie stron internetowych, skuteczne pozycjonowanie strony www, skuteczne pozycjonowanie stron, pozycjonowanie strony internetowej, pozycjonowanie strony, firmy specjalizujące się w pozycjonowaniu stron internetowych itp. Widzimy, że wszystkie wyżej wymienione słowa kluczowe oscylują w okolicach tematyki jaka wpisuje potencjalny klient do wyszukiwarki Google co spowoduje wyświetlenie naszej strony wysoko w wynikach wyszukiwania.

Czy dobre słowa kluczowe wystarczą?

Niestety nie, dobrze dobrane frazy kluczowe to dużo jednak w momencie kiedy konkurencja jest zacięta nie wystarczą. Pozycjonowanie stron internetowych to skomplikowany proces na którego sukces (wysokie wyniki wyszukiwania) składa się wiele czynników takich jak audyt seo, jakość treści na stronie, pozycja w mediach społecznościowych itp.

Content marketing

Content marketing po polsku tworzenie treści na strony internetowej to jedna z najskuteczniejszych strategii pozycjonowania stron www. Content marketing cechuje się pisaniem wysokiej jakości zawierającego dużą ilość słów kluczowych za pomocą których pokażemy się wysoko w wynikach wyszukiwania. Należy pamiętać, że ilość nie zawsze wiąże się z jakością dlatego kluczowy jest audyt seo przed rozpoczęciem tworzenia treści pod pozycjonowanie. Kolejnym ważnym krokiem w content marketingu jest tworzenie wszystkiego myśląc o strukturze strony internetowej. Tak jak książki są redagowane i poprawiane aby łatwiej było je czytać, tak samo jest ze stronami internetowymi. Dobrze napisana strona www pod pozycjonowanie to mieszanka tekstu wysokiej jakości, odpowiedni dobór słów kluczowych oraz optymalna struktura strony internetowej.

Link Building

Pozyskiwanie wartościowych linków to ważny element pozycjonowania strony internetowej. Wartościowe linki nie tylko pozwalają przekierować ruch na twoją stronę, budują one również opinie o twojej stronie i "poświadczają", że znajdują się na niej wartościowe treści. Link building jest procesem długotrwałym ponieważ czas pozyskiwania linków jest znacznie dłuższy niż np. dodawanie nowych treści na stronie, optymalizacja strony internetowej itp. Musimy jednak pamiętać, że pozyskiwanie linków przychodzących z innych stron internetowych to nie wszystko i w przeciwieństwie do wymienionych wyżej aktywności związanych z pozycjonowaniem same linki nie pomogą.